Proč je Andrej Babiš vlastně v politice?

2. 3. 2016 / Boris CvekJe Andrej Babiš ve vládě na svůj osobní úkor, aby pomohl veřejnosti, jak tvrdí on, nebo je ve vládě proto, aby si ještě více nahrabal, jak tvrdí pravicová opozice? Odpověď na tuto otázku mohl jasně dát sám Andrej Babiš tím, kdyby se odešel – třeba jen dočasně – z Agrofertu a zejména kdyby se Agrofert během Babišova působení v politice vzdal všech soutěží o veřejné zakázky.

To se ovšem nestalo. Naopak, když TOP09 přichází s novelizací zákona o střetu zájmů, podle níž „ministři nesmějí být ovládacími vlastníky firem a do výběrových řízení státu a jeho organizací by nesměly firmy, které minimálně z deseti procent vlastní člen vlády“, je pro Babiše oheň na střeše a mluví o konci koalice . Těžko si lze představit silnější důkaz o tom, že Andrej Babiš je v politice zejména kvůli osobnímu prospěchu ze státních peněz.

Podrobnosti: ZDE

Vytisknout

Související články

Vy jste mě stvořili

24.3. 2016 / Bohumil Kartous

Asi málokdy byl Andrej Babiš tak pravdomluvný, jako když během mimořádné schůze sněmovny vysvětloval okolnosti vlastnictví komplexu Čapí hnízdo a šířeji také svou vlastní politickou existenci. V jednom okamžiku se obrátil k poslancům TOP 09 a ODS, ab...

Obsah vydání | Středa 2.3. 2016