Trump v posledních průzkumech ztrácí podporu

26. 8. 2016

Deník Wall Street Journal zveřejnil výsledky průzkumu volebních preferencí před nadcházejícími prezidentskými volbami v USA. Výsledky ukazují, že po krátkém období, v němž těsně předstihl Hillary Clintonovou, Donald Trump celkově ztrácí zhruba 5 %. Průzkum se zaměřuje na tradičně nerozhodné státy unie, které v konečném sčítání určují výsledky voleb. Ve většině z nich v preferencích vede Clintonová.

Jiný průzkum, který provedlo Pew Research Center, ukazuje, že většina Američanů odmítá Trumpovu populistickou rétoriku na téma imigrace. Například podpora stavby zdi mezi USA a Mexikem, z níž Trump udělal jeden z pilířů své kampaně, od loňského roku klesá. Trump se v posledních dnech kampaně snaží změnit tón svých prohlášení a zalíbit se menšinovým voličům. Informuje Washington Post.

Vytisknout

Související články

Konec neoliberalismu a krize západní politiky

22.8. 2016

Západní finanční krize z let 2007-2008 byla nejhorší krizí od roku 1931, přesto však byly její bezprostřední dopady relativně mírné, píše v týdeníku Observer Martin Jacques. Krize zpochybnila základní kameny dlouho dominantní neoliberální ideologie...

Obsah vydání | Úterý 30.8. 2016