Velký ohlas kursů němčiny

27. 1. 2016


Spolková agentura práce (BA) nabízí přechodně dodatečné kursy němčiny, které zaznamenaly velký ohlas. Přihlásilo se 220 000 uchazečů o azyl – více než dvojnásobek, než bylo očekáváno. Tento velký zájem ukazuje výslovnou motivaci mezi uprchlíky, řekl Peter Clever, místopředseda správní rady BA. Důležité jsou žádosti ještě během azylového řízení. Rovněž uchazeči o azyl, jejichž žádost nebyla uznána, ale mají dobrou šanci zůstat, se mohou kursů BA zúčastnit a také se mohou podílet na kursech Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky, jichž se mohli do podzimu roku 2015 zúčastnit jen uznaní uprchlíci. Dodatečnými kursy se stát snaží zlepšit šance uprchlíků na získání zaměstnání.. 73 procent účastníků kursů pochází ze Sýrie, převážná část jsou muži. Podle sdělení BA se budou náklady na kursy pohybovat asi kolem 320 až 400 milionů Euro a budou hrazeny z příspěvků na pojištění v nezaměstnanosti.

Zdroj: Infromační dopis VDE – Spolku pro německý jazyk na 3. týden roku 2016 a spiegel.de. Informaci připravil František Řezáč.

Vytisknout

Související články

Proč Češi neumějí cizí jazyky

3.3. 2016 / Ivo Barteček

Setkali jste se někdy s otázkou „Do You speak English?“ A odpověděli jste prozaické a české „Nou, aj spík onli pidžiningliš, bat is gut for mí. End gut for jů. End gut baj.“ Podle průzkumu, který se zaměřil na to, kolik lidí podle zemí v EU by se dor...

Obsah vydání | Středa 27.1. 2016