Zemanův vtip o zastřelení premiéra Sobotky se dostal do světa

26. 1. 2016 / Jan Čulík

Zde o něm informují na Channel News Asia:

V neděli, mimochodem, rozčílil Miloš Zeman anglické euroskeptiky, když navrhl, aby Británie vyslala vojáky na obranu externích hranic Evropské unie. Konzervativní euroskeptický deník tuto zprávu přinesl jako hlavní téma na titulní straně. Nelení totiž a zveřejňuje co největší množství zpráv, které dokazují, jak je ta Evropská unie vlastně strašná. V pondělí v Channel Four News na to reagovala z Dolní sněmovny rozhořčeně jedna konzervativní poslankyně: "To jsme si nevyjednali, když jsme vstupovali v sedmdesátých letech do společného evropského hospodářského prostoru, že se po nás bude chtít, abychom vysílali expediční vojska pro nějaký adventurismus v Evropě." Zemana nejmenovala, ale bylo jasné, k čemu se odkazuje.

Zeman má zjevně schopnost naštvat kdekoho a vzhledem k tomu, že si už novináři zvykli, že je stejně jako Donald Trump zdrojem užitečných šokujících bonmotů, citují ho celosvětově. Česká republika má konečně slavný vývozní artikl.

Vytisknout

Související články

Zůstane Bohuslav Sobotka sám?

1.2. 2016 / Bohumil Kartous

Kdekdo o současném premiérovi míní, že není dostatečně silný a odvážný, že je to takový ten typický "přizdisráč", který se otáčí jako příslovečná korouhvička podle aktuálních povětrnostních podmínek.  Ve skutečnosti je Sobotka dnes jediným český...

Obsah vydání | Úterý 26.1. 2016