Bravo, Miloši. Hoši, děkujem!

Hrozba teroristického útoku v ČR "v souvislosti s uprchlickou krizí" je extrémně vysoká

7. 2. 2016 / Bohumil Kartous
Takže si to zrekapitulujme. Nějací "hrdinové" pobodali bezúhonného člověka a jim podobní sebrali tolik odvahy, aby se pokusili zapálit centrum pomoci uprchlíkům. Během několika dnů dvě teroristické události v ČR, které jsou "důsledkem uprchlické krize". Takže ten Sobotka přeci jen lhal, když tvrdil, že v souvislosti s uprchlickou krizí teror v ČR nehrozí. Otázka je, do jaké míry za tento stav odpovídají společenské, zejména politické špičky, které přímo nebo nepřímo legitimizují názor, že uprchlíci jsou švábi. Je tragikomickou shodou okolností, že nejviditelnějším propagátorem genocidního jednání je v současné české společnosti entomolog. Je tragickou shodou okolností, že s propagátorem genocidy zpívá prezident země hymnu na jednom pódiu. Je ostudné, že tentýž člověk nepřímo legitimizuje podobné akty násilí tvrzeními o invazi, jež v hlavách primitivů vyvolává potřebu jít a zbaběle zaútočit na nějaký snadno dosažitelný cíl reprezentující "obranu národních zájmů". Místo odsouzení terorismu je na stránkách Hradu aktuální informace o tom, že Zeman s manželkou navštíví Plzeňský kraj. Bravo, Miloši. Hoši, děkujem!

Aktualizace, 7. 2. 21:00 - Místo oficiálního vyjádření prezidenta se na veřejnost dostal pouze duchaplný tweet hradního šaška o tom, že pan prezident "bude nadále pravdivým pojmenováním skutečné situace způsobené migrační krizí proti extremistům zleva i zprava bojovat". Lze bojovat s pravicovým extremismem z pozice pravicového extremisty? Schvaluje někdo svéprávný (nebo aspoň gramotný) veřejná vyjádření tiskového mluvčího prezidentské kanceláře před tím, než jsou publikována? Funguje Hrad jako chráněná dílna?

Vytisknout

Související články

Co se nyní ozve z Hradu?

7.2. 2016 / Daniel Veselý

Zúčastnil jsem se sobotních demonstrací na podporu uprchlíků a důstojného zacházení s nimi a byl svědkem toho, jak demonstrující, kteří zamířili na Hradčanské náměstí, kde se shromáždili odpůrci uprchlíků, byli napadeni maskovanými útočníky ze zálo...

Už hoří

6.2. 2016 / Karel Dolejší

Autonomního sociálního centra Klinika na Žižkově, které pomáhá uprchlíkům, se můžete zbavit dvěma způsoby. Demokraticky soudem, nebo nedemokraticky zápalnou lahví. Už hoří.

O českém nacismu, aneb o Klinice a Natálce

6.2. 2016 / Boris Cvek

Několikrát jsem dnes krátce sledoval díky přímému přenosu DVTV na youtube dění na pražských demonstracích. Nejvíce mne zaujala potíž, kterou mají odpůrci imigrantů již delší dobu. Slova jako „fašista“ nebo „nacista“ jsou prostě ve většinové společnos...

Obsah vydání | Pátek 5.2. 2016