Lidskoprávní organizace:

Mučení je zločin a jeho pachatelé musejí být trestně stíháni

10. 12. 2014

Amnesty International, Human Rights Watch a další lidskoprávní organizace požadují trestní stíhání osob, které podle zprávy amerického Senátu mučily vězně

OSN, aktivisté hájící lidská práva a právní odborníci znovu požadují, aby Obamova vláda zahájila trestní stíhání proti americkým činitelům, odpovědným za program mučení, který realizovala CIA a který byl v širokých podrobnostech zveřejněn senátním výborem pro výzvědné otázky.

Diskuse v rozhlase BBC s posluchači:

Nemáte na živobytí?

10. 12. 2014

Poté, co se tento týden vyjádřil arcibiskup canterburský, že ho šokuje chudoba lidí v Anglii víc než v Africe, a po zveřejnění studie, kterou si objednala anglikánská církev, že skoro milion lidí v Británii závisí na rozdávání potravin zadarmo, dominuje toto téma britským médiím. V úterý vysílal rozhlas BBC ve spotřebitelském pořadu You and Yours telefonní diskusi s posluchači na téma chudoby a jakou s tím mají zkušenost. Kdy bude něco takového vysílat Český rozhlas?

Zde je ukázka z pořadu BBC:

Moderátorka: Za posledních šest let se váš plat pravděpodobně zvýšil o méně, než o kolik se zvýšily náklady na živobytí. Co to znamenalo pro vás? Zavolejte na číslo 03700 100444, pokud byste o tom chtěli pohovořit, anebo nám můžete poslat email. Před okamžikem nám zatelefonoval Pete:

Nová hedvábná stezka:

Do Madridu dorazil první přímý vlak z Číny

10. 12. 2014

12 977 kilometrů urazil nákladní vlak, který vezl 30 kontejnerů se zbožím z přístavního čínského města Yiwu do Madridu. Cesta trvala tři neděle a byla by kratší, kdyby vlak nemusel několikrát měnit rozteče železnice. Vlak jel přes Kazachstán, Rusko, Bělorusko, Polsko, Německo a Francii, než dorazil do Madridu. Vlak vezl 1400 tun zboží, většinou hračky, papírnické materiály a další výrobky na prodej v předvánoční Evropě. Zpět poveze španělské víno, šunku a olivový olej na čínský Nový rok, který se oslavuje v únoru.

Vlak vyzkoušel, zda je účelné přidat Španělsko na železniční trasu, která už nyní propojuje Čínu s Německem pětkrát týdně. Vlaky jezdí z Chongquing, velkého průmyslového města v jihozápadní Číně, do Duisburgu a z Pekingu do Hamburku.

Doprava zboží vlakem je také ekologická - při dopravě zboží nákladními automobily by se do ovzduší vypustilo 114 tun CO2, kdežto vlak vypustil do ovzduší jen 44 tun CO2.

Vztahy mezi Španělskem a Čínou se dostaly letos na bod mrazu, kdy jeden španělský soudce vydal mezinárodní zatykače na bývalého prezidenta Jiang Zemina a čtyři vrcholné čínské představitele za údajnou genocidu v Tibetu. Španělský parlament zatykače do deseti dní od jejich vydání zrušil.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Zpráva amerického Senátu:

CIA se po 11. září 2001 chovala nečestně a brutálně

9. 12. 2014



Pět let trvající vyšetřování amerického Senátu, které se zabývalo metodami CIA při tajném vyšetřování osob podezřívaných z terorismu ostře odsoudilo vyšetřovací program, zahájený CIA po útocích z 11. září 2001. Analýza popisuje množství brutality, nečestnosti a svévolného násilí, které občas vyvolávalo úzkost i u samotných zaměstnanců CIA, píše deník Washington Post.

528 stránková zpráva amerického Senátu je ZDE

Mučení nefunguje a účel prostředky nesvětí

10. 12. 2014 / Karel Dolejší

Mark Fallon v Politicu ZDE upozorňuje, že šetřením Senátu bylo mimo jiné právě vyvráceno tvrzení, podle kterého mučení Chalída Šejka Muhammada vedlo ke zjištění místa pobytu Usámy bin Ládína. Bývalý viceprezident Dick Cheney se ovšem v roce 2011 dušoval, že bin Ládin byl objeven právě díky mučení jednoho z organizátorů útoků z 11. září.

Je česká reklama T-mobilu jen nevinným vtípkem, anebo je součástí větší protipolské kampaně?

10. 12. 2014 / Tomasz Oryński

Poláci si ze sebe neumějí dělat legraci, tak to pro ně musejí dělat jiní - praví se v populárním rčení. Avšak množství vtipů o Polácích může být iritující, zejména vzhledem k tomu, že většina z nich jen využívá nespravedlivých stereotypů. Možná proto se zdají být Poláci trochu přecitlivělí a reakce polského velvyslanectví na nedávnou reklamu firmy T-mobile byla příliš silná. Nebo ne?

Budeme moci volně dýchat bez strachu

9. 12. 2014 / Michal Bartek

Čtenáři poslali rodině Bartekových z jižních Čech, pronásledovaných parazitickými exekutory, do úterý dalších 8100 Kč. Michal Bartek píše:

"Už opravdu nenacházíme ta vhodná slova, která by vyjádřila naše pocity. Tolik dobrého a podpora tolika lidí je naprosto úžasná. Díky těmto peněžním darům, už teď víme, že v lednu budeme moci bez problémů zaplatit na rok za odvoz komunálního odpadu. Doplatíme dlužnou splátku za vodu ,což byl velký kámen na srdci. Kluci budou mít hezké Vánoce i s dárky a hlavně budou mít u sebe klidnější rodiče, protože víme ,že na nás záleží i lidem,kteří nás poznali díky přečtení pár řádek a místo,a by nás jen odsoudili, snaží se nám pomoci.

Dokonce se nám ozval i advokát, který nám chce bezplatně pomoci s celou situací a to je prostě úžasné. Věříme, že se konečně ten nekonečný koloběh hýbe tím správným směrem a my budeme konečně moci zase volně dýchat bez strachu. Opravdu všem ze srdce děkujeme, a hlavně i za vaší práci, pane Čulík.

Bartekovi

Policejní teror ve Spojených státech eskaluje

10. 12. 2014 / Daniel Veselý

Američtí policisté během poměrně krátké doby usmrtili několik Afroameričanů, aniž by jejich vlastní životy byly v akutním ohrožení. O to hůř, že pachatelé v policejních uniformách vesměs vyvázli bez trestu. O „kauze Ferguson“, která vyvolala bouři hněvu ve 170 amerických městech, toho bylo napsáno mnoho. U dalších obdobných případů ovšem pozornost českých sdělovacích prostředků, alespoň co se rámcování těchto zločinů týče, notně skřípe. Přitom, jak vidno, jde o značně znepokojující fenomén.

Rusko: nejlepší z nejhorších?

10. 12. 2014 / Bohumil Kartous

Prodemokraticky smýšlející člověk přirozeně odsuzuje pošlapávání lidských práv, usurpování moci, násilné potírání opozice, nepotismus, omezování svobody projevu, propagandu. Vše, co se děje v současném, putinovském Rusku. Překvapivě málokdo si ale klade otázku, zda může být situace v současném Rusku, za konstelace vnitřních a vnějších podmínek, lepší.

Važte, paní baronko, svá slova na adresu chudých. Už to tady jednou bylo

10. 12. 2014 / Ivo Šebestík

Stále platí slova Giordana Bruna, jenž pravil, že "nic nového pod Sluncem". Historie se v jakýchsi prapodivných smyčkách a piruetách vrací jako postavičky na pražském orloji. V úterý se nechala slyšet členka vládní britské Konzervativní strany baronka Anne Jenkinová s výrokem na adresu chudiny. Podle ní chudí lidé prostě neumějí vařit. Důkazem pro své tvrzení uvedla svůj vlastní jídelníček sestávající z pokrmů navýsost prostých a též i patřičně laciných. Ovesná kaše, cornflaky a jiné.

Milan Kundera na 4. místě TOP100 současných světových myslitelů 2014

10. 12. 2014 / Jan Mrskoš

Global TOP 100, to je pořadí nejvlivnějších osob, kteří se nějak zasloužili svým myšlením, dílem o pozměnění našeho života. Redakce švýcarského deníku Tagesanzeiger spolu s Institutem Gottlieb-Duttweiller sestavila seznam 236 osobností, jejichž význam výjimečně přesahuje hranice jejich oboru, podněcuje debaty a ovlivňuje myšlení ostatních. Uplatněny byly i návrhy čtenářů. Tento seznam byl pak zkoumán skupinou na institutu MIT v Bostonu na četnost výskytu zmínek o těch osobností v globálním Internetu. Konečné pořadí bylo vydáno deníkem Tagesanzeiger v němčině a v angličtině. Studie propaguje nové trefné pojmenování pro tento typ osobností: německy Vordenker, něco jako předvoj myslitelů, anglicky Thought Leader – představitel myšlení, myslitelů. Česky asi zůstaneme u myslitelů.

Historický způsob myšlení a racionalita

9. 12. 2014 / Boris Cvek

Kdysi jsem se pod vlivem Popperovy Logiky vědeckého zkoumání domníval, že historie nemůže být v plném smyslu vědou, neboť se zabývá – na rozdíl od věd přírodních – událostmi, které nejsou opakovatelné. Experiment stojí na tom, že ho můžete poměrně přesně zopakovat, dějiny opakovat nejdou přinejmenším ve dvou ohledech: nemáme je ve své moci (nejsou v naší laboratoři) a nemůžeme se v nich vracet.

Když máme ten advent…

10. 12. 2014 / Pavel Táborský

Je všeobecně známo, že kolem nás, ba i v nás je mnoho skutečností jako takových. Jestliže přeložíme tuto častou frázi užívanou řečníky v mnoha projevech, zjistíme, že se jedná o realitu, která existuje jaksi sama o sobě. Což je v mnoha případech nepochybně pozoruhodné zjištění. Prostor má však kromě toho z geofyzikálního hlediska ještě jednu důležitou vlastnost. Lze jej zaplňovat.

Peníze z Junckerova balíku dá vláda ČEZ, v rozporu s plánem Komise

10. 12. 2014

Tisková zpráva CEE Bankwatch Network

Ministři financí členských států EU včera jednali o tzv. Junckerově investičním balíku. Na projekty v souladu se strategickými prioritami nové Komise lze získat finance v celkové výši až 315 miliard Euro. Cíle v oblasti energetiky přitom představuje Energetická unie, iniciativa nové Evropské komise. Jedním z hlavních cílů je udělat z Evropy světovou jedničku ve vývoji a nasazení obnovitelných zdrojů. České projekty jdou ale opačným směrem, řada navržených projektů je kontroverzních.

Dokumentární filmy z mezinárodního setkání Taizé

23. 11. 2014 / Dominika Švecová



Natáčíme dva šestadvacetiminutové časosběrné dokumentární filmy o přípravách a realizaci Evropského setkání mladých Taizé, které se bude konat v Praze na přelomu roku 2014-2015. Na toto ekumenické setkání se chystá kolem 30 000 mladých lidí z ČR i ze zahraničí. Filmy se soustředí na interakci mladých Čechů s lidmi ze zahraničí. Filmy natáčíme v koprodukci s Českou televizi a sháníme finanční prostředky na jejich realizaci.

Prosíme, pomozte nám svým finančním příspěvkem tento projekt uskutečnit.

Děkujeme všem kteří přispěli na výrobu těchto filmů na českém crowdfundingovém serveru Startovač.cz. Vybralo se 9125 Kč, avšak protože sbírka nedosáhla požadované částky, darované finanční příspěvky server Startovač vrátil dárcům v plné výši.

Sbírka pro oba filmy však pokračuje i nadále a k dárcům, kteří od srpna během podzimu přispěli a jimž se ze Startovače peníze vrátily, máme prosbu: Prosíme, pošlete je znovu na nové konto sbírky, které má projekt ZDE. Doufáme také, že na projekt přispějí i další jeho stoupenci. Pro přispěvatele jsou připraveny odměny. Na této facebookové stránce je uvedeno jaké.

Děkujeme.

Rusko financuje evropskou ultrapravici

9. 12. 2014

Zní to jako kapitola ze špatného špionážního románu: bývalý agent KGB, vyhoštěný v osmdesátých letech z Británie, poskytl velkou finanční částku ultrapravicové straně v Evropě. Proč? Aby ochromil Evropskou unii a upevnil styky mezi Moskvou a budoucí možnou vedoucí představitelkou prokremelské Francie, píše Luke Harding v deníku Guardian.

O výsledcích komunálních voleb v Polsku

9. 12. 2014 / Tomasz Oryński

Výsledky polských komunálních voleb byly velkým překvapením. I když strana Právo a spravedlnost dopadla relativně dobře, její vítězství jí neumožnilo převzít moc v tolika městech a okresech, kde to plánovala. Z překvapivě dobrých výsledků rolnické strany PSL vyplývá, že tato strana se těší na místní úrovni daleko větší podpoře než při volbách do parlamentu. Úspěch této strany, spolu s neobvykle vysokým počtem neplatných hlasů, možná také znamená, že lidé už mají plné zuby nedostatku volby, který jim nabízejí hlavní politické strany. V každém případě překvapil výsledek komunálních voleb mnoho lidí. Jedinou konstantou bylo, že Jaroslaw Kaczyński ze strany Právo a spravedlnost jako obvykle obvinil vládu, že volby zfalšovala.

OECD: Představa, že se od bohatých bohatství šíří i k chudým, je nesmysl

9. 12. 2014

Analýza OECD konstatuje, že příjmová nerovnost má "podstatné a statisticky záporné" dopady na ekonomiku

V Paříži sídlící Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydala analýzu, která poprvé jasně dokazuje, že ekonomická nerovnost způsobuje hospodářskou stagnaci. Doporučila vyšší zdanění bohatých a ekonomickou strategii, která je zaměřena na zlepšení postavení nejchudších 40 procent obyvatelstva.

Posuzování mentálního handicapu je v ČR velmi nahodilé

10. 12. 2014 / Bohumil Kartous

Vágní ustanovení o tom, jak posuzovat mentální handicap dětí, je předmětem diskusí o novele školského zákona. Zřizovatelé škol (kraje, obce) mohou svým školám významně pomoci, většinou ale nechtějí nebo nevědí jak. Poslanecká sněmovna schválila usnesení o významu občanského vzdělávání. Existuje celoevropské sdružení rodičů, které se snaží podpořit roli rodičů ve vzdělávání, Slovensko je členem, ČR ne. Pomozte vybrat název nové služby pro rodiče, hlasujte prosím ZDE. Více v pravidelném týdenním souhrnu Beduin (1. 12. – 7. 12. 2014), připravovaném spolkem EDUin.

"Co kdyby Rusko zřídilo základnu v Latinské Americe?"

9. 12. 2014 / Karel Dolejší

Když se z čistě propagandistických důvodů klade rovnítko mezi asociační dohodu Ukrajiny s EU (která se nerovná členství a nemusí ke členství vést) a začlenění Ukrajiny do NATO (proti němuž by kromě řady evropských zemí hlasovali i mnozí stále izolacionističtější američtí republikáni), zaznívá často otázka: "Co by asi tak dělaly USA, kdyby si Rusko zřídilo základnu v Latinské Americe?"

Jak Kyjev a Západ ženou východní Ukrajince do Putinova náručí

9. 12. 2014

Nedávná zpráva OSN uvádí, že od dubna letošního roku uprchlo z Ukrajiny téměř půl milionu Ukrajinců. Z přibližně 454 000 lidí, kteří do konce října z Ukrajiny odešli, jich 387 000 odešlo do Ruska. Většina uprchlíků byli ruští mluvčí žijící na východě Ukrajiny, přesto to však vyvolává závažnou otázku: Jestli je toto konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem, proč se tolik Ukrajinců přidalo na stranu nepřítele, ptá se Lev Golinkin v deníku New York Times.

Pět tezí k Ukrajině

9. 12. 2014 / Karel Dolejší

I. Nevěřte poplašným zprávám, že Západ chystá kvůli Ukrajině vojenský útok na Rusko. Není na nic takového připraven, vojensky ani psychologicky. Nemá nic takového v úmyslu, Ukrajina postrádá pro Západ význam, nebude kvůli ní riskovat velkou válku. Nejvyšším společným jmenovatelem západního postupu proti Rusku v této záležitosti jsou ekonomické sankce - ale i tento jmenovatel má pouze omezenou životnost. A Moskva to velmi dobře ví. Strašení válkou používá na Západě jako nástroj psychologické války proti tamním vládám, podobně jako podporu evropské ultrapravice.

V IDnes zřejmě dochází k nějaké krizi

9. 12. 2014

Nejenže publikují rasistické články, ale zjevně už nezvládnou ani gramatiku. V poslední době se v článcích vyskytují překlepy a hrubé gramatické chyby, Jak najdete na stránkách www.pravidla.cz ZDE, slovo "fix" je mužského rodu a skloňuje se podle vzoru "hrad". Těžko se v češtině tedy říká "s hradami", poznamenává Jan Čulík:

"Poučení z ledovky: Dráhy chtějí při pohromách i tabule s fixami"

Zdroj: ZDE

PS. Dostali jsme maily od dvou čtenářů, kteří poukazují na to, že "u nich se říká 'fixa'" (tedy je to u nich substantivum ženského rodu). No tak, posledních cca 200 let bývalo zvykem v českém prostředí, že celostátní tisk byl vydáván spisovným jazykem. Pokud chce pan Babiš vydávat IDnes třeba v brněnském hantecu, bude to jistě kulturně zaznamenatelná událost. Jinak by se však asi redaktoři měli přidržovat spisovného jazyka a pro ten jsou, pokud vím - nebo aspoň bývala - směrodatná Pravidla českého pravopisu. :)

Vedla byste válku s Ruskem, paní Merkelová?

8. 12. 2014

Welt am Sonntag: Paní spolková kancléřko, jsou tomu již dva týdny, co jste se v Austrálii setkala s prezidentem Putinem. Pak jste Rusko kritizovala velmi tvrdými slovy. Převládá od té doby rádiový klid?

Angela Merkelová: Spolková vláda a ruská vláda mají funkční kontakty na různých úrovních. Vedle toho jsme vždy jasně říkali, že Rusko svým přístupem k ukrajinské krizi porušuje mezinárodní právo a my se naopak při všech rozhovorech v nezmenšené míře snažíme najít diplomatické řešení. Jde o to, že také Rusko se v souladu s Minskou dohodou zavázalo, že bude spolu s ostatními zajišťovat příměří.

Pokud bude i nadále pět globálních mocností provádět navzájem konfrontační strategii, proděláme na tom všichni

8. 12. 2014

Putin pronese projev a hodnota rublu se propadne. Šéf evropské ústřední banky pronese projev a propadnou se burzy. OPEC má konferenci ve Vídni a propadne cena ropy. Japonský premiér vyhlásí předčasné volby a pokles jenu vůči dolaru se zrychlí. To všechno se stalo za posledních šest týdnů v už tak svárlivém roce, píše ekonomický reportér Channel Four News Paul Mason v deníku Guardian.

Dezorientace jako hlavní problém postmoderního kapitalismu

8. 12. 2014 / Bohumil Kartous

Ve společnosti převládá skepse z toho, že nelze nic změnit. Falešní léčitelé deziluzí přicházejí s jednoduchými hesly typu „ano, bude líp“ a společnost na ně slyší. Paretovo pravidlo platí, nějakých 20 % lidí je skutečně aktivních, ale bojují s překonáváním iluzí i s deziluzí zbytku. Proč je to nevyhnutelné? A proč aktivismus, dojde-li na něj, je v postmoderním kapitalismu často jen "dezorientační běh"?

Rasistický výlev na serveru IDnes

8. 12. 2014

Nemám sice ve zvyku hlásit každý rasistický výlev serveru idnes.cz, tohle mi však přijde obzvlášť nevkusné, píše Jiří Pospíšil:

Moje Vinohrady. Jak se žije mezi secesními činžáky a ruskou náplavou

[..]

„Potkáte tu do místa vrostlé starousedlíky v tiché konverzaci, ale míjí je uřvaná ruská náplava.“

[..]

„Možná je síla Vinohrad v pocitu, že všechno je tu ještě v pořádku. Ačkoli se dojem před lety pokusila nabourat invaze ruských přistěhovalců, kteří z místa udělali horní palubu Titaniku, na níž se ještě tančí, pokud máte Jiřák v krvi, všechny rozlady i odloučení jsou jen dočasné. Vinohrady. Řekněte to nahlas, Vi-no-hra-dy. Není nic lepšího.“

Zdroj: ZDE

Pozn. red.: Zkuste si nahradit slovo "ruský" v tomto článku slovem "židovský" a zatrne vám. Je to vyvolávání nenávisti vůči etnické skupině.

BRITÁNIE:

Anglikánská církev je v ostrém konfliktu s vládnoucími konzervativci ohledně chudoby v Británii

8. 12. 2014

Arcibiskup canterburský se zjevně rozhodl jít v této věci do přímé konfrontace proti vládě

Britská vládnoucí Konzervativní strana usiluje o neutralizaci obrovského konfliktu s anglikánskou církví, jaký nemá obdoby desítky let poté, co všestranická analýza varovala, že Británie je vážně postižena hladem v důsledku nízkých platů, rostoucí nerovnosti, sociálního rozkladu a tvrdého režimu sankcí bv oblasti sociálních dávek.

Od plnovousu k plnovousu, aneb Logika politického platonismu

8. 12. 2014 / Karel Dolejší

V ideální společnosti navržené řeckým filosofem Platónem měli, jak mnozí vědí, příslušníci vládnoucí vrstvy mimo jiné zakázáno vlastnit majetek a zakládat rodiny, tak jak je běžně známe. To proto, že majetek a rodina byly považovány za hájemství soukromého zájmu, zatímco ti, jejichž posláním bylo řídit společnost, se měli pokud možno stále zabývat výlučně jen zájmem obecným - a svůj vlastní, osobní, ze zorného pole nejlépe zcela vyloučit.

Rozklad státu a veřejný zájem

8. 12. 2014 / Boris Cvek

Zásadní pozitivní rozdíl mezi normalizací a současností vidím v tom, že se toho dá mnohem méně ututlat, že ministr financí, jeden z nejbohatších lidí u nás, musí – jak to učinil včera v Otázkách V. Moravce – mluvit o rozkladu stát v souvislosti s výbuchy munice ve Vrběticích, s vybíráním daní atd. Základní cestou k funkčnosti státu je veřejně ukázaná nefunkčnost, která vede k pochopení toho, co vyžaduje veřejný zájem, k vyšetřování a objasňování, k hledání nápravy. Bez zkušenosti požáru lze těžko pochopit, k čemu jsou hasiči.

A navíc to s těmi Rusy není pravda

8. 12. 2014

Rasistické poznámky na serveru iDnes stejně neodpovídají faktům. Velký počet vinohradských činžáků skoupili Italové a právě italská komunita je nejpočetněji na Vinohradech zastoupená. Kromě nich převažují starousedlíci a mimopražští Češi. Žádná “náplava” se nekoná, ale je šílené, že tohle vůbec někdo napíše do novin a hlavně, že to projde i do tisku. Rasismus je ostudný, ale divte se, když lidi nikdo k toleranci nevychovává, míní Barbara Knoblochová.

PŘISPĚJTE FINANČNĚ NA PROVOZ BRITSKÝCH LISTŮ

Hospodaření OSBL za listopad 2014

6. 12. 2014

V listopadu 2014 přispělo 195 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 42 902 Kč, dobrovolným předplatným prostřednictvím mobilu v září 2014 částkou 1573.86 Kč. Příjem z reklamy byl 2000 Kč.

Zůstatek byl koncem listopadu 2014 284 623,91 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.

Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.

Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz. Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.

Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.

Prezident Miloš Zeman ve funkci | 17. listopad | Noam Chomsky v České republice | Festival dokumentárního filmu Jihlava | Dohoda TTIP | Komunální volby a senátní volby, říjen 2014 | Skotská nacionalistická strana a nezávislost Skotska | Ukrajina | 21. srpen 1968 | Izrael, Palestina, Blízký a Střední východ | Filmový festival Karlovy Vary 2014 | Otrokářský stát Česká republika | Kulturní diplomacie ve prospěch České republiky v zahraničí | Předčasné volby 2013 | Důchodci a obhajoba jejich zájmů v české politice | Rasismus | Sýrie | O likvidaci kulturního dědictví v Čechách | Ústav pro studium totalitních režimů | Daniela Drtinová | Národní divadlo a odvolání Jana Buriana, léto 2013 | Rusnokova úřednická vláda, léto 2013 | Poměry v ČSSD | Premiér Nečas, milenka Nagyová a pád vlády, jaro 2013 | Útoky bezpilotními letadly | Americký whistleblower Edward Snowden a špehování občanů | Filmový festival Karlovy Vary 2013 | Aféra Putna, jaro 2013 | Prezidentské volby 2013 | Tykadlový řidič Roman Smetana | Řádění exekutorů v České republice | Školství | Krajské a senátní volby říjen 2012 | Metanolový skandál v České republice | Církevní restituce v ČR | Žena za pultem | Byl život před rokem 1989 horší nebo lepší než dnes? | Veřejné mínění v České republice | Smlouva ACTA | Václav Havel - dramatik a politik | Ropa - Peak oil a energetická bezpečnost | Hypoteční, finanční ... ekonomická krize | Egypt | Libye | Koutek reklamní tuposti | Wikileaks | Zdravotnictví a reformy | Írán | Útok na USA, Afghánistán, Irák