23. 10. 2001
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
22. 10. 2001

Fencl spolupracoval s StB, ale "nikomu neublížil"...:)

V Čechách stále zůstává několik posledních lidí, ze kterých se ještě nepodařilo udělat blbce...

Tak jsem zase jednou vykulil oči poté, co naprosto bezelstně ministr Fencl prohlásil, že sice spolupracoval s StB, ale nikomu neublížil. Pouze vždycky přijel ze "Západu", odpapouškoval s kým a jak dlouho se stýkal, co si říkali a kdy se rozešli. Vlastně nikdo nikomu neubližoval, taková hezká, veselá, kamarádská parta jsme tu byli! Navzájem jsme si pomáhali, pracovali jsme, seč nám síly stačily, a měli jsme se dobře....

Tak jsem zase jednou vykulil oči poté, co naprosto bezelstně ministr Fencl prohlásil, že sice spolupracoval s StB, ale nikomu neublížil. Pouze vždycky přijel ze "Západu", odpapouškoval, s kým a jak dlouho se stýkal, co si říkali a kdy se rozešli. ALE PROBOHA, NIKOMU NEUBLIŽOVAL. Zdá se mi, že podobně k tomu přistupuje dalších 99 % systému, zvaný tehdá SOCIALISMUS. Vlastně nikdo nikomu neubližoval, taková hezká, veselá, kamarádská parta jsme tu byli! Navzájem jsme si pomáhali, pracovali jsme, seč nám síly stačily a měli jsme se dobře....

Nebo vrchní cenzor, toho času P.T. poslanec Poslanecké sněmovny parlamentu České republiky, Kučera. Ten také nikomu neškodil. Oni snad mají ve svých manuálech přesné věty, které používat v případě, že se to provalí.

Vždy jsem se domníval, že je to jakési "divné řízení osudu", že tato politická garnitura vládne nám ostatním poctivým, veselým a kamarádským Čechům. Myslel jsem, že je to jakási nepřímá úměrnost - čím kvalitnější národ, tím větší blbci ve vedení. Je to samozřejmě pitomost! Ta úměra je samozřejmě přímá, tzn. čím větší pitomci v národě, tím opravdovější zrcadlo ve vládě, Pitomci s velkým P. Ale jak tak hovořím s lidmi, těch pitomců zase až tolik není... Možná se nepohybuji v těch správných sférách, to je jediné vysvětlení, proč tomu je tak, jak tomu je.

Občas se zamýšlím čím to, že si necháme takto "s...t na hlavu". Zda je to tolik propíraná typická "česká malost", či něco jiného. Vždy si představuji onoho profláknutého pana "Nováka", který si kdesi ve své domovině na Vysočině otevře Regenta a kouká na Zůnu. Co si asi říká? Vážení čtenáři, je mezi vámi nějaký typický "Novák", který si večer co večer otevře Regenta a k tomu Zůnu? Nebo Zůnu a k tomu Regenta (pořadí důležitosti nechť si každý stanoví sám)? Byl byste tak laskav a napsal zde dolů pod článek do komentáře, co si myslíte např. o ministrovi Fenclovi?

Zdá se mi, že my Češi jsme médii vymydlení ještě více než ostatní národy. Je to tím, že mnoho lidí skoro celý svůj život bylo přesvědčeno, že dokud to nenapíše Rudé právo, pravda to není. A také naopak. Veliký problém je i v naprosté uniformitě českých médií, kteří "jednotný názor na věc" velmi podporují. Pak se logicky může zdát, že např. Respekt (nebo na internetu Britské listy), které se podle mne chovají a píší tak, jak by měly psát všechny NORMÁLNÍ deníky, se stávají úhlavním nepřítelem politiků č. 1.

Jen tak může sám veliký Profesor prohlásit, že (mimo jiné) je právě týdeník Respekt spolu s hrstkou "pseudointelektuálů" škůdcem společenského vývoje České republiky, nebo jak to přesně řekl. No bodejť by ne, kazí průměr ostatním Novákům tím, že dokáží samostatně uvažovat, nepotřebují média k udělání si názoru na cokoliv! Respekt si vzali na paškál i Zemanovi hoši (ó jak dojemná shoda opo-bratrů!), jak se můžete dočíst např. v článku Kabinet se chce soudit s týdeníkem Respekt .

Pokud patříte náhodou mezi těch několik "posledních", pak vám srdečně gratuluji, třesu pravicí, ale volám: "Sakra lidi, co je s námi?"

(Jiří Mašek je šéfredaktorem www.osud.cz.)

                 
Obsah vydání       23. 10. 2001
23. 10. 2001 Američané vybombardovali vojenskou nemocnici: co na to britský ministr obrany?
23. 10. 2001 Amerika změnila strategii: podporuje nyní Severní alianci
23. 10. 2001 Činitelka britského parlamentu: "Válka není otázkou svědomí"
23. 10. 2001 Britská vláda: Labourističtí odpůrci války "projevují mnichovanství"
24. 10. 2001 Ivan Kytka: k profesionalizaci zpravodajství ČT jsem nedostal mandát
23. 10. 2001 Britský ministr zahraničí Jack Straw: Podporuji americké úsilí zavraždit bin Ladena (ale ne moc nadšeně)
22. 10. 2001 Pákistán "neoficiálně" otevřel hraniční přechod s Afghánistánem v Chamanu
23. 10. 2001 Kontroverze nad údajným sestřelením amerického vrtulníku
23. 10. 2001 Reuters: Taliban tvrdí, že americké speciální jednotky používají chemické a biologické zbraně
23. 10. 2001 Ammán: V Jordánsku sílí podpora Talibánu
22. 10. 2001 Telefonní hlasování v ČT: "Co jste si to zase vymysleli za problém?"
22. 10. 2001 ČT zmanipulovala telefonní hlasování o Afghánistánu Vratislav  Kuchař
22. 10. 2001 Zaměstnanec ATS Praha: Hlasování v ČT "zmanipulováno nebylo" Daniel  Veselý
22. 10. 2001 Fencl spolupracoval s StB, ale "nikomu neublížil"...:) Jiří  Mašek
22. 10. 2001 Rádi budeme publikovat články se slovenskou tematikou

Týdeník Respekt RSS 2.0      Historie >
22. 10. 2001 Fencl spolupracoval s StB, ale "nikomu neublížil"...:) Jiří  Mašek