Íránský prezident "z bezpečnostních důvodů" odložil návštěvu Rakouska

30. 3. 2016


Íránský prezident Hasan Rúhání odložil z bezpečnostních důvodů návštěvu Rakouska plánovanou na tento týden, oznámil úřad rakouského prezidenta. Mělo se jednat o druhou návštěvu Evropy po loňském uzavření jaderné dohody. V lednu Rúhání navštívil Itálii a Francii.


"Návštěva prezidenta Hasana Rúháního a jeho delegace ve dnech 30. - 31. března byla íránskou stranou odložena z bezpečnostních důvodů," tvrdí prohlášení, aniž by uvedlo konkrétní detaily.

Rúhání se měl ve středu sejít s rakouským protějškem Heinzem Fischerem a další den s kancléřem Wernerem Faymannem, ale také se měl zúčastnit jednání rakousko-íránského ekonomického fóra.

Rakousko podobně jako ostatní evropské státy bylo dějištěm intenzívních jednání o jaderné dohodě s Íránem a snaží se umožnit svým firmám profitovat z otvírání íránské ekonomiky.

Podrobnosti v angličtině: ZDE

Vytisknout

Související články

Největší sponzor džihádismu v jihovýchodní Evropě

26.12. 2015 / Karel Dolejší

Írán v prosinci přestal vyplácet mzdy příslušníkům ozbrojených sil, poté co již předtím zastavil platby učitelům ZDE. Ačkoliv je íránská ekonomika v tak alarmujícím stavu, režim plánuje většinu prostředků, které by měl v příštích měsících získat zr...

Obsah vydání | Středa 30.3. 2016