24. 5. 2002
RSS backend
PDA verze
Čtěte Britské listy speciálně upravené pro vaše mobilní telefony a PDA
Reklama
Reklama
Celé vydání
Archiv vydání
Původní archiv

Autoři

Vzkaz redakci

OSBL
Tiráž

Britské listy

http://www.blisty.cz/
ISSN 1213-1792

Šéfredaktor:

Jan Čulík

Redaktor:

Karel Dolejší

Správa:

Michal Panoch, Jan Panoch

Grafický návrh:

Štěpán Kotrba

ISSN 1213-1792
deník o všem, o čem se v České republice příliš nemluví
24. 5. 2002

Proč Český telecom neuvádí v seznamu nově změněné telefonní číslo?

Jsem klientem Ceskeho telekomu, a.s. (dale CTAS) jiz radu let. Rad bych veril tomu, ze spolecnost jako CTAS predstavuje vrcholnou uroven informacnich technologii v CR a je firmou, ktera by mohla ostatni ucit efektivite a vstricnosti pri podnikani. Co si ale mam myslet o nasledujicim pripadu, ktery se mi stal 22.5.2002?

Sestra mne informovala, ze jeji cislo (02 ....) ma byt 21.5. 2002 precislovano. Nove cislo jsem se pokusil najit v internetovem telefonnim seznamu (http://ctel.iol.cz/index.php). Bylo mi sdeleno cislo puvodni.

Logicky zaver, ze zrejme k precislovani jeste nedoslo podporil i fakt, ze telefon "vyzvanel", aniz by ho nekdo zvedl a vse se jevilo jako ze "nejsou doma". Vzhledem k tomu, ze doma meli byt, jsem se nevzdal a zavolal na infolinku 14111 (taktez dle http://www.telecom.cz/), kde me nabidli on-line ovladany dotaznik.

Nemaje tlacitkovy aparat, jsem pretrpel (a zaplatil) dve minuty monologu (virtualni) operatorky a nakonec se dovedel cislo, na kterem se se mnou nekdo bude bavit. Rozhovor s operatorkou byl podnetny:

Nejprve mi bylo receno, ze cislo me sestry vubec neexistuje. Po kratsi vymene nazoru byla jeho existence pripustena s tim, ze k zadnemu precislovani nedoslo. I uveril jsem operatorce a pouzil spojeni na mobilni telefon. Sestra jej zvedla pochopitelne doma, nadiktovala mi nove cislo a ja jsem se v obratem "v pohode" dovolal na jeji pevnou linku.

Asi se nekde stala chyba, rekl jsem si a rozhodl se o teto situaci informovat spolecnost CTAS. Logicky jsem usoudil, ze vhodnym prostredkem pro komunikaci s CTAS bude e-mail.

Je to moderni komunikacni technologie, ktera setri cas zamestnanych manageru spolecnosti a tak napomaha k vysoke kvalite sluzeb. Na strance CTAS (http://www.telecom.cz/)je rada banneru s nejruznejsimi odkazy, ale pri nejvetsi snaze (cca 1 hod.) se mi nepodarilo najit jediny e-mailovy (o telefonickem vubec nemluve) kontakt na nektereho predstavitele spolecnosti.

Existuji jen dve moznosti: napsat webmasterovi, ovsem pouze pripominku k internetove prezentaci (coz timto cinim), nebo se pokusit vznest dotaz jako novinar (coz timto cinim take, ackoli novinarem nejsem).

O managementu spolecnosti se na strankach CTAS dovim spoustu zajimavych veci, dokonce jsou zde i fotografie a s potesenim musim konstatovat, ze reprezentanti spolecnosti jsou opravdu fesaci, nicmene napsat e-mail jim nemohu.

Mohu zamailovat prezidentu Havlovi, mohu zamailovat prezidentu Bushovi, ale generalnimu rediteli CTAS panu Premyslu Klimovi poslat e-mail nemohu. Dokonce nemohu zamailovat ani na sekretariat nekoho z managementu. Vskutku vstricny pristup moderni spolecnosti ke klientovi.

Dostanu odpoved???

                 
Obsah vydání       24. 5. 2002
24. 5. 2002 Zpráva OSN: Jak se bude na světě žít v roce 2032
24. 5. 2002 Liší se nějak Balvínova ČT od Chmelíčkovy či Puchalského? Fabiano  Golgo
24. 5. 2002 Tvrdě a poctivě pracující Sylva Šporková Tomáš  Jarmara
23. 5. 2002 Komu majú stačiť "50 percentní" lekári ? Lubomír  Sedláčik
24. 5. 2002 Autocenzura Jaroslav  Formánek
24. 5. 2002 Proč Český telecom neuvádí v seznamu nově změněné telefonní číslo? Miroslav  Španiel
21. 5. 2002 Nad českými novinami: Klaus, Marvanová, komunistický komentátor, vraždy a PR Jan  Čulík
23. 5. 2002 Bushová a česká média: Není to PR, jen komplex malosti Fabiano  Golgo
23. 5. 2002 Taxíkem na Sněžku Jan  Paul
23. 5. 2002 Výročí případu Libora Nováka aneb my víme co a proč dělat František  Procházka
24. 5. 2002 Zlínské filmové klapky Jiří  Bakala
14. 5. 2002 Britské listy hledají nové spolupracovníky
12. 6. 2002 Čtení na pokračování - Politika s ručením omezeným Jan  Keller
5. 7. 2002 Páteční čtení na pokračování: Střet civilizací ? - Dominance Západu, nebo dialog světových kultur Oskar  Krejčí, Ivo T. Budil, Bob  Fliedr, Tomáš  Halík, Martin  Hekrdla, Stanislav  Komárek, Miloš  Mendel, Vladimír  Nálevka, Zdeněk  Zbořil
21. 1. 2002 Příspěvky na investigativní práci Britských listů