Žádní olomoučtí studenti nepodpořili zahraniční studenty, kteří se stali terčem útoku IVČRN

5. 6. 2015

"Co mám dělat, když jsem muslimka?"

Bydlím bohužel u Horního náměstí v Olomouci a každý den vidím, kolik lidí podepisuje tu petici IVČRN. IVČRN má ten stánek u cukrárny, kterou vlastní buď Makedonci nebo Albánci (poznám to podle přízvuku). Předpokládám, že to by to mohli být i muslimové, píše nám čtenářka z Olomouce. Přímo jsou tam svědky své diskriminace.

Napadlo mě, že k tomu stánku IVČRN půjdu a řeknu jim, že jsem muslimka z Bosny. Zajímá mě, co oni na to. Ale bude to jen experiment, protože jsem běloška.

Zajímavé je, že nikdo z olomouckých studentů nepodpořil ty zahraniční studenty, kteří se o minulém víkendu stali terčem útoku aktivistů z IVČRN.

Britské listy by se měly věnovat zítřejší návštěvě papeže v Sarajevu. Papež pojede do Sarajeva a nikoliv do 100% katolických měst, jak doufaly chorvatské katolické úřady. Zjevně si návštěvu v Bosně papež vybral schválně, aby vyjádřil podporu všem komunitám - katolíkům, pravoslavným, muslimům i židům.

Vytisknout

Související články

Češi pořád smrdí...

8.6. 2015 / Bohumil Kartous

Tenhle znáte? Přijde Arab ve Francii k lékaři a říká: "Pane doktore, mně je poslední dobou nějak zle, nevíte, co mám dělat?" Lékař ho prohlédne a říká: "Běžte domů, smíchejte do nějaké větší nádoby fekálie, moč, přidejte mrtvou rybu a několik dní inh...

Obsah vydání | Pátek 5.6. 2015