Vladimír Špidla se má na nátlak Spojených států zbavit Miroslava Šloufa. Považují ho totiž za bezpečnostní riziko. (Zajímavé však je, že přitom právě nyní Spojené státy uzavřely dohodu s Ruskem o částečném vstupu RUska do Severoatlantické aliance. Moskva obdržela v podstatě veto nad některými oblastmi politiky NATO a je nyní velmi pravděpodobné, že se Putinovi časem podaří začlenit Rusko do západních bezpečnostních struktur. Takže komu by měl Šlouf prozrazovat jako bývalý komunista informace, pokud jde o toto? Šlouf Američanům však prý hlavně vadí, protože se stýkal s Čechoameričanem Milanem Jedličkou, obviněným v USA z trestného činu s narkotiky a z držení falešných směnek.)
Učitelé nejsou spokojeni s platy, většina ale zřejmě nebude stávkovat. Ministerstvo školství jim od března zvýšilo o 11 procent mzdové tarifu, ale mnozí učitelé mají nyní přesto nižší plat - ředitelé jim museli kvůli růstu tarifů snížit osobní hodnocení. Školy totiž dostávají od ministerstva nedostatečné množství peněz na výplatu mezd.
Ředitel ČT Jiří Balvín mezi dvěma kameny. Balvín nechce zaplatit 2,5 milionu Kč pokuty za to, že ČT včas nezaplatila doplatek padesáti milionů Kč za koupi přenosového vozu od ČNTS, "protože je prý toto penále příliš vysoké". Řekl to včera na zasedání Rady ČT. ČNTS chce jít k soudu, protože prý Balvín se ve smlouvě k tomuto penále za zpoždění zavázal. - Policie prý vyšetřuje obvinění, že Balvín za koupi přenosového vozu od ČNTS prý dostal pětiprocentní provizi. Prý to potvrzují tři svědci. Rada ČT se však v jeho věci rozhodla respektovat presumpci neviny.
Obvodní soud pro Prahu 4 začal projednávat žalobu ČT na Janu Valterovou, která řídila ČT v době televizní rebelie v lednu 2001, kdy byl v důsledku útoků televizních vzbouřenců Jiří Hodač v nemocnici. ČT argumentuje, že pověření Valterové řídit veřejnoprávní televizi bylo protiprávní, avšak žaloba má zřejmě různé věcné nedostatky. Žaloba byla podána s vědomím ředitele ČT Jiřího Balvína, který zřejmě nemá možnost než jít se vzbouřenci.
|