Věřitelé Řecka z eurozóny souhlasili, že nedojde k bezprostřednímu bankrotu Řecka a že bude nutno rozpracovat nejnovější návrhy z Atén. Jednání ministrů financí z eurozóny skončilo přibližně za pouhou hodinu diskuse o nových návrzích vlády řeckého premiéra Alexise Tsiprase. Vyjednavači konstatovali, že návrhy o rozpočtových přebytcích, důchodech a daních jsou dobrou základnou pro přípravu dohody na poslední chvíli, jednání se uskutečnilo příliš pozdě, aby umožnilo definitivní řešení během vrcholné schůzky šéfů EU v pondělí večer.
Ve tmě, 500 metrů od maďarské hranice, šeptá 15 syrských uprchlíků o tom, jak se dostat do EU. Před několika kilometry si vypnuli mobilní telefony. Pak si opatřili klacky na ochranu před místními gangstery. Nyní se organizují do dvojic - půjdou-li ve dvojicích, neaktivují tepelná čidla na hranicích. A v tuto chvíli třiadvacetiletý farmakolog Mohamed Hussein si roztržitě zapálí cigaretu.
"Zhasni to," ozve se kolektivní syčení. Několik členů této skupiny už bylo v Maďarsku čtrnáct dní vězněno za pokus překročit hranici, než byli vráceni do Srbska. Nyní to zkoušejí znovu.
Sociologičtí funkcionalisté předpokládají ve společnosti nerealistickou míru harmonie a jejich vysvětlování konfliktů potom odpovídá sadě výchozích axiomů. Každý střet mikroúrovně s makroúrovní, jedince a společnosti, u nich vychází z předpokladu předzjednané harmonie, která byla uměle porušena. Okřídlené je vysvětlení, podle nějž zločinec sdílí legitimní společenské cíle, pouze nezvolil k jejich dosažení vhodné prostředky. Z problému zločinnosti lze tak snadno udělat problém údajně chybějících norem; nikdy se nedospěje k možnosti, že pachatel je vlastně výborně adaptován, jenže normy naopak vědomě a záměrně porušuje (to by se dobře vysvětlilo třeba v paradigmatu teorie her). Z krádeže láhve rumu se tak náhle stává vysoce terminologicky náročný problém anomie. Takto lze z pozice funcionalisty banalizovat a odvysvětlit prakticky libovolný sociální problém.
V souvislosti s eskalací xenofobních, často otevřeně rasistických nálad vůči imigrantům, kteří v nepředstavitelném zoufalství podstupují utrpení a mnohdy smrt, paradoxně proto, aby smrti unikli, se objevují historické paralely s ideologiemi, které byly postaveny na agresivním odmítání etnicky nebo kulturně odlišných lidí. Fašismus je nejsnáze po ruce jako generalizovaná představa brutální ideologie zla. Anomie, anomie historicky poučených pokrytců je však horší. Skrývá se za předstíranými etickými postoji, které maskují skutečný, lidských hodnot zbavený postoj, jenž lze obrátit vůči komukoliv: imigrantům, Romům či bezdomovcům.
O práci jsem přišel, protože to po zdravotní stránce nedávám. Moje doktorka se na mě zlobí, podle té mám být v nemocnici nebo doma v klidu a léčit se.
Nejde to, nemám ani pořádně na jídlo a to nemluvím třeba jen o tom, kolik mě stojí obvazový materiál za pouhý týden.
Před několika dny se na čtenáře Britských listů obrátil v extremní nouzi diabetik pan Jiří Lof. Jeho příběh pokračuje a není to radostné čtení. Český stát selhal. Doufáme, že se do podobné situace nedostanete i vy. (JČ)
Zdravím, vážený pane Čulíku,
tak Vám píši po více než týdnu a situace je možná horší než byla.
Práci nemám, peníze taky ne a pořád to jen bolí a bolí fyzicky i duševně.
Snad se mi podaří zítra nastoupit alespoň jako ten vrátný.
Moc děkuji za Vaši pomoc a podporu. V první vlně to bylo výtečné a opravdu
jste mě zachránili.
Utekl týden a kousek od zveřejnění účtu, kam mi můžou lidé
posílat pomoc v nouzi (číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500, PROSÍM UVEĎTE VARIABILNÍ KÓD 2206) a od toho okamžiku veškerá pomoc ustala.
Odepsal jsem několika lidem na email s tím, že projevili zájem o mojí
situaci. Zpět mi již nikdo neodepsal.
Na straně jedné děkuji a jsem velmi vděčný za první pomoc v nouzi.
Na straně druhé mě zaráží ten až neuvěřitelně rychlý projev naprostého
nezájmu.
Kolik desetitisíců lidí v Praze je před vystěhováním a hrozí jim bezdomovectví? Demokratická revoluce má fázi politickou (6 měsíců), ekonomicko-právní (6 let) a občanskou (60 let). Pokud se neuskuteční všechny tři, neuskuteční se ani jedna.
Rozhovor Bohumila Kartouse se sociologem Liborem Prudkým se vysílá na regionalni televizi.cz, která je k dispozici satelitem, pozemním digitálním vysíláním a na kabelu i na internetu,od pátku 19. července 2015.
Velký dav demonstrantů se v neděli shromáždil u atrap hrobů vykopaných před Reichstagem, sídlem německého parlamentu. Hroby symbolizovaly tisíce lidí, kteří zemřeli při pokusu dosáhnout evropských břehů. Někteří Němci nicméně označili demonstraci za "nechutnou".
Spíše než pomoc finanční protože žebrat je opravdu ponižující bych uvítal
právě nabídku práce kterou zvládnu, píše Jiří Lof.
Problém je v tom že na takovou práci už musím být slušně oblečen a já mám
jediné džíny, co jsem si za 200 koupil
a zbytek oblečení je mi velmi velký, zhubl jsem skoro 40 kg od podzimu.
U každého takového místa musím projít buď u agentury nebo u HR manažera
firmy a věřte mi, že jsem zkoušel mojí situaci vysvětlit,
vždy mě ochotně vyslechnou slíbí, že se ozvou a již nezavolají. Důvod je
jasný, jsem pro ně problémový případ - nebrat.
S tímto, když mi někdo pomůže, třeba jen tím že mě jen doporučí, kam se
obrátit kde by mě mohli vzít tak to bude super.
Libor Prudký: Zpočátku lidé nečekali, že se budou mít líp, anebo že budou jezdit do zahraničí. Na prvním místě čekali, že se bude žít slušněji. Že se nebude muset lhát. Já jsem v té době zažil, co jsem už potom nikdy nezažil. A to je, že si lidi říkali: "Safra, co já jsem to udělal blbě."
Ta otázka potom už nebyla položena, protože proti tomu byla postavena varianta "Starejte se sami o sebe, měřte všechno penězi a říkejte, že jste pravicoví." Tomu každý rozuměl.
„Pomáhá solidarita. Ta je však cizí anomii která je tak typická pro tuto společnost. (…) Spolupráce je mizerná, ochota ke spolupráci je poměrně malá a postoje politiků jsou opačné. Většinou se jim hodí prohlašovat něco ve smyslu „já dostanu bezdomovce z ulic, já vás, slušné občany, bezdomovců zbavím“. Taková představa je falešná,“ říká sociolog Libor Prudký, spoluautor Koncepce prevence a řešení problematiky bezdomovectví, jež navrhuje řešení této palčivé společenské otázky v horizontu roku 2020. O cestách vedoucích k bezdomovectví, o ohrožených skupinách lidí, mýtech převládajících v běžné populaci a dalších souvislostech je následující rozhovor. Britské listy ho vydávají u příležitosti První konsensuální konference o bezdomovectví, která v těchto dnech (26. 27. 11. 2014) probíhá v Praze. U příležitosti rozhovoru s Liborem Prudkým pro Regionální TV připomínáme jeho rozhovor na téma bezdomovectví.
Děti v hrůze, prchající před válkou a hladomorem, se právě v tuto chvíli kymácejí na neřízených, rezavých lodích někde ve Středozemním moři a modlí se, aby se neutopily.
Mohli bychom jim konečně hodit záchranný pás. Za několik dní, poprvé v historii, budou vlády zemí Evropské unie hlasovat o nouzovém humanitárním plánu na záchranu životů a pro poskytnutí bezpečného útočiště.
Avšak, ostudně, Česká republika, Velká Británie, Polsko a Španělsko chtějí tento plán zlikvidovat. A co je ještě horší, někteří lidé nás používají jako výmluvu, tvrdí, že veřejnost nechce pomoci!
Máme pouze několik dní, abychom se postavili proti tomuto narativu s masivním apelem na slitování. Avaaz má šanci dodat náš apel přímo na vrcholnou schůzku evropských politiků.
Podepište naši petici nyní! Ukažme jim, že odmítáme trest smrti pro zoufalé lidi.
Mezinárodní věřitelé mají v úmyslu uzavřít s Řeckem dohodu, která by zabránila státnímu bankrotu a pravděpodobným problémům v eurozóně. Nabízejí půlroční prodloužení záchranného programu a poskytnutí 18 miliard eur do záchranného fondu.
Bankéři a mezinárodní finanční instituce prosazují neoliberální principy, ale jen pro chudé a pro ty, kdo se nemohou bránit. Sami sobě tito lidé dopřávají štědrého socialismu, v němž je možné donekonečna dělat fatální chyby, které za ně zaplatí někdo jiný.
Šéfové největších EU institucí EU vypracovali podle informací magazínu "Spiegel" pro čtvrteční vrcholné setkání EU reformní projekt, se kterým bude eurozóna schopna lépe odolávat budoucím krizím, uvádí německý server Spiegel online. Pro Britské listy přeložil Milan Lelek.
Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz (SPD) varoval vládu v Aténách před dalšími následky rozchodu s eurozónou. V deníku Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), uvedl Schulz: "Co nelze vůbec realizovat: vystoupit z měnové unie Eura, nesplácet své dluhy, ale očekávat, že finanční prostředky z rozpočtu EU budou i nadále vesele proudit."
Schulz tak vlastně novinám sdělil, že Atény by nemohly zůstat v Evropské unii, pokud by opustily eurozónu. Zdůraznil, že udělá vše, aby k tomu nedošlo.
2. Informace, které nejsou ověřeny aspoň ze dvou spolehlivých zdrojů, jsou nedůvěryhodné.
3. Servery, o nichž není známo, kdo je provozuje a kdo je platí, jsou nedůvěryhodné.
Facebook, jehož centrum pro Českou republiku je ve Varšavě, systematicky odmítá odstraňovat nenávistnou a rasistickou hate speech. Jak jsme psali, bylo by zapotřebí za to žalovat Marka Zuckerberga.
Saúdská Arábie varovala své občany, aby si neotvírali tisíce diplomatických depeší, které zveřejnil server Wikileaks. Depeše zaznamenávají, jak si Saúdská Arábie kupuje ve světě vliv a jak dohlíží na své disidenty.
Wikileaks zveřejnily dosud 61 000 saúdských diplomatických depeší. Jak slibuje zakladatel Wikileaks Julian Assange, je to první část půl milionu saúdských diplomatických depeší, které server má postupně zveřejnit. Depeše dokazují, že se Saúdská Arábie ostře zaměřuje na svého strategického soupeře Írán a na revoluci v Egyptě a že podporuje spojence a klienty v Libanonu, v Iráku, v Jemenu a jinde na Blízkém východě.
Mrkněte na profil Jiřího Dolejše na Facebooku a zůstanete jako opařeni, píše na Facebooku Jana Rydlová. Dotyčný tam fanaticky zdůrazňuje nutnost pomoci všem potřebným, tedy cikánům, imigrantům i bojujícím s tím, že "Česko je poměrně bohatá země ....". Na námitky lidí o opaku reaguje urážkami a fanatickou obhajobou svého názoru, který však není názorem komunistů. Je to stanovisko chorého, hnědého mozku a vedení strany o tom musí být informováno.
Neexistuje žádná genetická základna, která by odpovídala nějaké konkrétní skupině lidí. Neexistuje žádná esencialistická DNA černých lidí, bílých lidí, nebo nějaké jiné etnické skupiny. Existují genetické charakteristiky, které mají vazby na určité populace, avšak žádná z nich není exkluzivní, ani neodpovídá jedinečným způsobem žádné jediné skupině, na niž by se hodil rasový popis. Regionální genetické adaptace jsou reálné, avšak ty mají tendenci vyjadřovat rozdíly uvnitř takzvaných ras, nikoliv mezi nimi. Srpkovitá anémie postihuje lidi všech barev kůže, protože se vyvinula v oblastech, kde je běžná malárie. Tibeťané jsou geneticky přizpůsobeni velkým horským výškám, a tak obyvatelé Pekingu jsou podobnější Evropanům než svým zdánlivě podobným tibetským sousedům. Tay-Sachsova choroba, o níž si vědci kdysi mysleli, že je to choroba židovského obyvatelstva, je stejným způsobem rozšířena mezi francouzskými Kanaďany a Cajuny. A tak dále, upozorňuje redaktor vědeckých pořadů společnosti BBC Alan Rutherford.
Analyzujeme tisíce lidských genomů každý týden. Britská vláda zahájila projekt 100 000 genomů ve snaze identifikovat genetickou základnu mnoha chorob, ale v rámci té kořisti zjišťujeme také mnoho o tajné historii našeho biologického druhu, o naší DNA, která je smíšená prostřednictvím nekonečného sexu a neustálé migrace. Jsme příliš nadržení a příliš pohybliví na to, abychom byli schopni zůstat ve své vlastní původní skupině.
Rasa neexistuje, existuje rasismus. Avšak rasismus můžeme nyní izolovat v oblasti názorů a nepředstírat, že má tato bigotnost nějakou vědeckou platnost.
Václavské náměstí čtvrtek 25. června 2015 18 hodin
Jsme ve válce a valí se na nás uprchlická vlna plná po zuby ozbrojených muslimských teroristů. Máme jedinou šanci. Je třeba znovu uzavřít hranice, omotat je ostnatým drátem a nejlépe po celém obvodu naší krásné země postavit zeď. Doba je vážná a žádá si velké činy. Pevnost Evropa nám už nestačí, je podkopávána změkčilostí pravdoláskařů, sluníčkářů a Bruselu. Potřebujeme se skutečně ubránit. Potřebujeme Pevnost Česko. Je třeba neprodyšně uzavřít každý metr našeho společného světa. Nebo snad chcete, aby musela Jana Volfová chodit v burce a Tomiovi Okamurovi nutili kebab? Aby si tu několik set či tisíc muslimských uprchlíků postavilo další mešitu a na ní možná i minaret? Co by pak z naší krásné země zbylo?
Demonstrace proti přistěhovalcům v Bratislavě byla akce organizovaná neonacisty pro neonacisty a stala se vysněnou demonstrací síly pro doposud stagnující neonacistické hnutí. Předseda Ľudové strany Naše Slovensko Marian Kotleba přivítal z pozice hlavní hvězdy demonstrace účastníky s přáním pěkného „bílého dne“. Z davu se posléze začaly ozývat výzvy k věšení všech zrádců a uprchlíků. Marián Magát, předseda Akčnej skupiny Vzdor Kysuce odhalil pravého viníka krize: „Nie Sýrčania, ani ľudia z Líbye nemôžu za to, že musia utekať. Môže za to Izrael“. Maskovaní fotbaloví chuligáni přerušili mezinárodní cyklistický závod a napadli účastníky. A nakonec, světe div se, podnapilí náckové kameny napadli rodinu s dítětem v kočárku a přihlížejícího reportéra ze slovenských médií. Slovenská policie a politická elita Slovenska ukázala svojí bezradnost. Nejenom tím, že nedokázala přes veškerá masivní policejní opatření zabránit útokům často podnapilých nácků na lidi s jinou barvou pleti v ulicích, jako tomu bylo v případě arabské rodiny a účastníků cyklistického závodu, ale i díky svému sekundování neonacistickému pochodu. Policie intenzivně odrazovala lidskoprávní aktivisty a antifašisty od účasti na protestní blokádě. Na druhou stranu naopak doprovodila předsedu Kotlebu s ostatními nácky na neohlášenou část pochodu k budově slovenské vlády.
Hlavní vnitropolitický komentátor televize BBC Nick Robinson svědčil o tom, že britský konzervativní premiér David Cameron na palubě předvolebního konzervativního autobusu řekl novinářům, že po volbách "zruší BBC". Robinson dodal, že bylo velmi obtížné určit, zda to Cameron míní jako vtip, anebo zda to myslí vážně. Premiérovy výroky však měly obrovský dopad na pracovníky BBC, kteří se tak octli pod výrazným psychickým tlakem. V rozhovoru s deníkem Guardian uvedl Robinson, že o těchto Cameronových výrocích uvažuje "velmi intenzivně".
Jsem člověk, který žije celý život v jednom regionu, žádný světoběžník a
nemyslím si že mám nějaké světové názory, či západní myšlení. Ale prostě
musím ze sebe dostat svůj pocit totální hrůzy a zhnusení nad postojem
veřejnosti k otázce imigrantů, píše čtenář, který se bojí podepsat.
V pátek večer policie v americkém Los Angeles střelbou kriticky zranila neozbrojeného muže, který mával na policejní auto a snažil se ho zastavit, aby mu policisté pomohli. Kolemjdoucí scénu nafilmoval z automobilu a zveřejnil ji na Twitteru. Na videu policisté postřeleného muže, který je v bezvědomí, obracejí, a zatímco silně krvácí, mu svazují za zády ruce pouty.
Ve studiu Máte slovo už opravdu chyběl na zdi jen obraz Adolfa Hitlera
Děsivým příkladem fašizace české společnosti za základě strachu, hlouposti a neinformovanosti, je nedávný pořad České televize Máte slovo, v němž čeští rozumbradové označili disidenta a performera Milana Kohouta za blázna, přičemž Kohout v pořadu prezentoval normální, civilizované, západní hodnoty, kdežto ostatní přítomní rasistické postoje už hodně blízké fašismu. Přišlo mi, že v studiu Máte slovo už opravdu chyběl na zdi jen obraz Adolfa Hitlera.
Potíž s Milanem Kohoutem, kterého bývalý komunistický režim donutil emigrovat, je, že dlouhá léta žil na Západě, ve Spojených státech (v Bostonu) a rozumí tedy západnímu způsobu myšlení, které přijal za své. Paradoxní je, že toho, kdo poznal vnější svět, Česká republika začne ostrakizovat a považovat za blázna!
Tento pořad je ukázkou, jak Česká republika od komunistické normalizace nepokročila a zůstává ve své nelidskosti, omezenosti a zaprděnosti. Lidi, kteří do této společnosti přinášejí normální názor, ostrakizuje a zesměšňuje jako "šílence" tak, jako sovětský režim umísťoval kritické osoby do blázince.
Bylo šokující, že přítomní lidé ve studiu normálnímu myšlení a uvažování Milana Kohouta vůbec nerozumějí a nejsou schopni si uvědomit, jak nespravedlivé jsou jejich rasistické postoje.
Jak je možné, že moderátorka se nepostavila za základní civilizační hodnoty, které hájil v tomto rozhovoru Milan Kohout. Není snad povinností veřejnoprávní televize, aby hájila všeobecnou humanitu a evropské, civilizované hodnoty, které - jak šokujícím způsobem vyplývá z tohoto videa - jsou české společnosti téměř úplně cizí?
V aktuálním Rozhovoru Britských listů vysvětluje sociolog Libor Prudký, proč je česká společnost odcizená. Jakmile vznikne sebemenší krize, třeba i umělá, jako nyní, stává se tak obětí strachu, xenofobie a fašizujících postojů.
Pokud mi nevěříte, že tyto postoje jsou vážné, vyslechněte si seznam vulgárních nadávek, které po pořadu Máte slovo Milanu Kohoutovi poslali bodří čeští občané. Nejenže si vymysleli, že "černoši" mají nízkou inteligenci (to je naprostá pitomost, lidé se geneticky neliší, z genetického hlediska rasa vůbec neexistuje), ale na Kohouta útočí dokonce z pozic antisemitismu! Je to samozřejmě výrazem bezradnosti nad odlišným názorem, na nějž Čecháček není zvyklý, a tak reaguje sprostě.
V české společnosti jsou samozřejmě rozumní lidé a doufám, že se velmi energicky postaví proti nynější převládající atmosféře hysterie, iracionality, rasismu a intolerance.
Reakce veřejnosti na vystoupení Milana Kohouta v pořadu Máte slovo:
"Je vědecky dokázáno, že inteligenční kvocient černocha je pouze 70. Běloch má průměr 100. Číňan 101 až 102. Nadprůměrnou elitu 150 až 170 tvoří pouze běloši."
"Když se smísí rasy běloch-černoch, IQ za pár generací dosáhne 85."
Migrační "vlna" z pohraničí - ve dvou rakouských obcích žije celkem 42 Syřanů. Kvůli tomu zesílilo Česko pohraniční kontroly. Češi jsou hysteričtí, vláda a média tu hysterii šíří. Je to tak odporné, že nemám slov. Ti Syřané by byli blázni, kdyby jeli do Čech. V Rakousku mají velkou šanci na azyl a normální život. V Rakousku žije asi 500 000 muslimů.
Pozn. JČ: Faktem je, že se počet uprchlíků nijak nezvýšil, zůstává stabilní. To, co se zvýšilo, je počet mrtvých ve Středozemním moři.
"Nejsme tu jen proto, abychom zastavili imigranty, ale abychom zastavili i ty, kteří nás ničí z parlamentu a z vlády. Naší povinností je postarat se i o zrádce z parlamentu a vlády," řekl Kotleba za potlesku davu lidí, který odpověděl pokřikem "oběsit".
Podle jeho [Kotlebových] slov nejde jen o zastavení imigrantů. "Naší povinností je postarat se i o zrádce z parlamentu a vlády," řekl Kotleba za potlesku davu lidí, který odpověděl pokřikem "oběsit".
Milan Kohout měl plné právo, vlastně POVINNOST, vystupovat proti otevřenému rasismu ostatních "diskutujících". Ten je nepřijatelný a je nutno proti němu vystupovat okamžitě. Ten rasismus měla korigovat moderátorka, která zcela selhala a porušila tím zákon. Přispěla tím k nebezpečné normalizaci rasistických a fašistických názorů v české společnosti.
V reakci na převládající fašistickou atmosféru v pořadu Máte slovo píše čtenář Helmut Sternenhoch:
Zákon o ČT 483/1991 Sb. hned v § 2 odst. 2 b) stanovuje, že k hlavními úkolům veřejné služby v oblasti televizního vysílání patří: b) přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky.
Paradoxní ovšem je, že to byl právě pan Kohout, kdo v pořadu Máte slovo hájil principy, které jsou základem našeho nejvyššího zákona, tedy ústavního uspořádání ČR, a které by nám měly být natolik drahé, že jo nich nebudeme pochybovat. Že většina účastníků debaty činila opak, způsobilo patrně jeho konsternaci (vzhledem k této situaci se proto nedivím jeho rozhořčení).
Že pak tyto principy nehájila zaměstnankyně ČT, ba ani je nepřipomněla, je nejen nanejvýš podivné, ale je to přímo skandální.
Je tedy nasnadě se ptát, zda v ČR ještě platí jak zákon 483/1991 Sb., ale zda vůbec ještě platí i zákon č. 1/1993 Sb., zkráceně Ústava ČR, od které se všechny další zákony odvozují. Pokud ne, je třeba říci, že je nutno napsat ústavní zákony nové, stejně jak tomu bylo v polovině 30. let minulého století v Německu (říkalo se jim "norimberské"). Tento krok ale budu zároveň znamenat rozloučení se i v rovině de iure se západním civilizovaným a demokratickým světem, k čemuž ve skutečnosti v těchto debatách již pozvolna dochází, alespoň takový mám dojem.
Na fotografii uvedené popiskem „Násilníci společně s ostatními zadrženými v cele předběžného zadržení“ jsou ve skutečnosti domnělí žoldnéři bojující za Kaddáfího z roku 2011 (text k tomu ZDE). Druhá fotka není znásilněná Italka Amelie Tancierová (která není dohledatelná), nýbrž šestnáctiletá Chrystal z USA (zpráva o tom ZDE), která byla údajně znásilněná v roce 2008 Casey Mundlingem (v tomto případě nám přijde důležité doplnit jinak nedůležitou informaci, že byl běloch).
Pořad Any Answers (diváci telefonují do vysílání), sobota odpoledne:
Posluchačka Ioni Sullivan: Jsem britská muslimka, britského původu. Shledávám velmi znepokojujícím, že se vytváří obrovský narativ "oni" a "my". Lidi říkají "oni" dělají tohle, "oni" dělají tamto. Já se považuju za jednu z nás, považuju se za Britku a za muslimku. A opravu není nápomocné, když se vytváří dojem, že muslimové nejsou součástí této společnosti. A netuším, proč všichni jednotliví muslimové v této zemi musejí nést odpovědnost za zločiny několika málo jedinců. To se neděje žádné jiné komunitě. Tohle opravdu poškozuje kauzu těch, kdo chtějí porazit extremisty.
Moderátorka: Jak by se tedy mělo nejlépe postupovat proti extremistům?
Ioni Sullivan: Myslím, že se to musí udělat tím, že se opravdu bude zdůrazňovat, že jsme všichni, všichni umírnění občané, bez ohledu na etnikum, přesvědčení či víru, všichni v této věci na jedné lodi. Nejsme rozděleni, nejsme rozhádáni. Je opravdu důležité ukazovat, že největším množstvím obětí ISIS jsou jiní muslimové. Když ISIS strašlivě pronásledoval sektu jazidiů, dostalo se to na titulní stránky všech novin. V tutéž dobu ISIS zavraždila 600 sunnitských muslimů, a o tom noviny vůbec nepsaly. Protože se to nehodí do protiislámské rétoriky. Politikové a sdělovací prostředky se musejí chovat daleko odpovědněji. Musejí ukazovat, že lidé, kteří bojují proti Isis, kteří jsou jimi vražděni, vyhánění z domovů a traumatizováni, jsou v první řadě muslimové.
Řecký premiér Alexis Tsipras zaútočil na "bludy" Evropy a naznačil, že Řecko by mohlo nalézt v Rusku "bezpečný přístav", pokud by koncem června vypadlo z eurozóny. Tsipras se spolu s Vladimírem Putinem účastnil Petrohradského hospodářského fóra. Charakterizoval Rusko jako "jednoho z nejdůležitějších partnerů Řecka" a kritizoval sankce EU, loni uvalené na Rusko. Naznačil, že Řecko uzavře spojeneckou alianci s Ruskem, pokud bude donuceno opustit eurozónu. Uvedl, že Řecko má "jiné finanční možnosti" mimo Evropu.
"Policisté jsou velmi tvrdí," říká Bahad. "Je to tady nesmírně děsivé... Špína, hlad, policie." Ukazuje rukou na hromadu odpadků před svým stanem. "Nečekal jsem, že tohle bude Evropa."
Napětí roste mezi 3000 lidmi, kteří uprchli před válkou, chudobou a útlakem a žijí ve Francii v hladu a ve špíně
Rostoucí počty dětí bez doprovodu dospělých a mladých lidí žijí ve stále špinavějších podmínkách v obřím provizorním uprchlickém táboře ve francouzském městě Calais.
V květnu 2015 přispělo 146 čtenářů finančně na Britské listy bankovním příkazem celkovou částkou 35 258,16 Kč. Příjem z reklamy byl 23 115 Kč.
Zůstatek byl koncem května 2015 165 038,78 Kč, z toho částka na exekutorský projekt 156 375,59 Kč.
Prosíme: v příspěvcích nepřestávejte, musíme hradit průběžné náklady, i když se je snažíme udržovat na minimu.
Příspěvky na provoz Britských listů je možno nově zaslat i z mobilního telefonu nebo na účet v pražské Raiffeisenbance, číslo účtu: 1001113917, kód banky 5500. Adresa banky je 120 00 Karlovo nám. 10, Praha 2. Čtenáři mohou přispět na provoz Britských listů úvěrovou kartou na adrese www.paypal.com po jednoduché registraci odesláním částky na adresu redakce@blisty.cz.
Prosíme, neposílejte příspěvky ze zahraničí na konto v pražské Raiffeisenbance, ale pošlete ho na paypal. Při poukazu příspěvku do Raiffeisenbanky ze zahraničí totiž zaplatíte za transakci bankovní poplatky ve výši více než 500 Kč. Děkujeme.
Jako v České republice oficiálně registrované občanské sdružení poskytujeme potvrzení o přijetí příspěvku pro daňové účely osobám, které v ČR platí daně.