Chartista Jiří Pallas: Kateřina Janouchová "otevřeně lhala v DVTV o situaci uprchlíků ve Švédsku"

10. 1. 2017
Chartista Jiří Pallas, organizátor písničkářského sdružení Šafrán a Antidiskotéky Jiřího Černého, který se po podpisu Charty 77 vystěhoval do Švédska a dodnes tam žije, a v sedmdesátých a v osmdesátých letech tam vydával gramofonové desky zakázaných českých a polských autorů (mimo jiné vydal i nahrávku hry Audience s Václavem Havlem a Pavlem Landovským), konstatuje na Facebooku, že Kateřina Janouchová, interviewovaná v DVTV, v tomto rozhovoru "otevřeně lhala", když tvrdila, že "Švédsko přestává zvládat migraci". Její výroky jsou zřejmě součástí obecně systematicky konstruovaného lživého východoevropského diskursu o údajné hrozbě "zlých" uprchlíků. Pallas na Facebooku konstatuje, že nechápe, proč Janouchová o uprchlické situaci ve Švédsku lže, zřejmě snad proto, že chce kandidovat za ultrapravicovou stranu. S Pallasem na Facebooku souhlasí i v Kodani žijící Jana Winklerová. Ingmar Karlsson, bývalý švédský velvyslanec v Československu, citoval informace o vystoupení Kateřiny Janouchové v DVTV, jak je shrnul Peter Larsson, takto:

"Janouchová funguje jako osoba, která je "jednou z nás" ale "rozumí cizí zemi", a tak potvrzuje konstrukci, kterou český tisk o Švédsku uměle konstruuje už několik let, totiž že Švédsko je stát, kde se volně pohybují džihádisté. Účelem tohoto rozhovoru je potvrdit "přesnost" současné české imigrační politiky. Její zjednodušování, polopravdy a otevřené lži fungují jako podpora a potvrzení předsudečných a xenofobních výroků, které šíří český prezident Zeman. Jiným důsledkem je, že tento rozhovor prohlubuje nepřátelství vůči Švédům od lidí v ČR na ulici a v hospodě."


Zdroj ZDE

Dagens Nyheter: Televizní rozhovor s Kateřinou Janouchovou šíří lži a předsudky

Vytisknout

Související články

Jako nevzdělanec si to mohu dovolit

12.1. 2017 / Bohumil Kartous

Autor obrázku: Jáchym Bohumil KartousKdyž zemřel Fidel Castro, Jean-Claude Juncker kondoloval kubánské vládě. Martin Veselovský kriticky reagoval na Twitteru a poukazoval na to, že se Juncker vyhnul otázce komunismu a obětí Castrova režimu. Přitom sr...

Obsah vydání | Čtvrtek 12.1. 2017