Několik poznámek k paní J. Fuchsové
1. Američané vstoupili do 1. světové války v dubnu 1917, čili od roku 1914 válčily Francie s Anglií ( Velkou Británií - omlouvám se, pane Čulíku) na západní frontě samy. ( Válčilo se do 11.11. 1918. Vzhledem k tomu, že asi něco trvalo, než se američtí vojáci přepravili do Evropy, válčili něco přes rok.) Za tu dobu z nich za válečné dodávky USA vytáhly skoro všechny aktiva. Kdyby jedna německá ponorka nepotopila jeden osobní parník a nezahynulo několik Američanů, snad by se ani prezidentu Wilsonovi nepodařilo přesvědčit Američany, aby vstoupili do války.
2. Kdyby Japonci nepřepadli USA na Havaji a nepotopili pár zastaralých bitevních lodí ( a nezabili několik tisíc nezastaralých , ale docela mladých amerických námořníků), Američané by pokračovali v tradicích z 1. světové války - prodávali válečný materiál a využívali situace k degradaci postavení G.B. Krásným příkladem byl prodej 50 starých torpédoborců z 1.světové války za postoupení výhradních práv provozování vojenských základen na britských državách podél pobřeží USA a v Karibském moři. Britové už tam základny mít nesměli.( Winston Churchill to nesl velmi těžce). Jinak akcie podniků na celém světě, které patřily do té doby Anglii se přesunuly do sejfů v USA. Do války vstupovala Anglie jako velmoc, a vystoupila z ní jako mocnost druhého řádu.
3. Pokud se neustále mluví o bezpráví a odebrání občanství, smlouva, na základě které se to stalo, byla uzavřena za prezidenta Masyryka, a bezpochyby bylo jejím účelem ulehčit situaci československých emigrantů v získávání US občanství. Ostatně tato smlouva byla podepsána US vládou a schválena Kongresem. Je třeba konstatovat, že emigranti do USA po roku 1948 z této smlouvy těžili. Zatímco emigranti do Švýcarska, Německa ,atd pokud chtěli svou emigraci legalizovat vůči komunistickým úřadům v ČSSR,(aby mohli navštívit své rodiče a příbuzné) museli platit jakési odstupné například za vzdělání na střední a vysoké škole, (často několik desítek tisíc Kčs), emigranti, kteří získali US občanství, ztratili české občanství automaticky a nemuseli platit nic. (Samozřejmě se to týkalo méně známých lidí, kteří nebyli podezříváni z "protičeskoslovenských a protisocialistických činností".)
Paní Fuchsová, své stížnosti adresujete na špatnou adresu, protože své občanství jste ztratila podle zákona , vlastním rozhodnutím, ( přijetím US občanství) a dokonce ne podle komunistického zákona. Těm, kterým ho komunisté vzali podle komunistických zákonů, bylo toto občanství vráceno.
4. Volby v zahraničí
Paní Fuchsová, našemu státu chybí peníze na mnohem důležitější věci, než na volby několika set lidí v zahraničí ( občanů ČR), kterých by se to týkalo. Možná se budete divit, ale ČR bohužel zatím nemá finance jako USA.
Poznámka JČ: Jenže některé jiné středoevropské země jsou taky tak "chudé" jako ČR a pokud vím, hlasování svých občanů v zahraničí nezakazují.