Evropou se šíří mírové demonstrace
V sobotu odpoledne uspořádala Campaign for Nuclear Disarmament v londýnském Whitehallu, v centru Londýna, kde sídlí britská vláda, tichý protest proti válečným přípravám. K překvapení organizátorů se demonstrace účastnilo 5000 lidí. "Byli jsme nesmírně překvapeni těmito počty," konstatoval podle listu Guardian organizátor Patrick van den Bulck."Bylo to odrazem znepokojení, které pociťuje veřejnost."
Demonstranti měli přijít oblečení do černého, aby tak vyjádřili význam okamžiku. CND rozdala 1000 kartiček s nápisem "Stůjme rameno k rameni (to parafrázovalo Tonyho Blaira, který chce stát s Američany "rameno k rameni") pro mír a spravedlnost." Posléze byly odevzdány do sídla ministerského předsedy v 10 Downing Street. Nedošlo k incidentům ani k žádnému zatýkání.
Brusel
V sobotu se v belgickém Lutychu konala demonstrace asi 1000 protiválečných demonstrantů. Účastnili se jí antikapitalisté, studenti, komunisté, ekologové a anarchisté. Demostrace uctila minutou ticha osoby usmrcené v New Yorku a ve Washingtonu.
Berlín
V Berlíně a v dalších německých městech se konala o víkendu mírová shromáždění a tisíce občanů protestovaly proti plánovanému vojenskému zásahu USA a NATO v Afghánistánu. Obdobné demonstrace se konaly v univerzitních městech Hamburku, v Mnichově, v Kolíně a v Brémách. Podle průzkumu veřejného mínění, publikovaný v časopise Spiegel, podporuje německou účast na americké vojenské odplatě 58 procent německého obyvatelstva.
Řím
Malé, ale hlučné demonstrace se konaly v Itálii a zdá se, že sílí, navzdory široké podpoře Italů vůči italské účasti v akcích NATO proti teroristickým útokům. Minulý týden se účastnilo demonstrací v řŘímě až 10 000 osob, které požadovaly nenásilnou reakce na teroristické útoky v USA. Nesli transparenty s nápisy v italštině, v kurdštině a v arabštině "Ne terorismu, ne válce" a "Jiný svět je možný". Obdobné demonstrace v Miláně se účastnilo 1000 osob.
Paříž
V Paříži se nekonaly žádné demonstrace.