Tvrdá azylová politika v Evropě a v Austrálii vede ke globálnímu omezování práv uprchlíků
20.9. 2016
4. 9. 2016
Desetitisíce uprchlíků, kteří jsou už dva měsíce drženi na hranici mezi Sýrií a Jordánskem, trpí nedostatkem vody a potravin a jsou ohroženi epidemiemi, varují pracovníci humanitárních organizací.
Pro uprchlíky není k dispozici žádná sanitární ani zdravotnická infrastruktura a žijí za snad nejstrašlivějších podmínek ze všech uprchlíků z nynější syrské války. Aktivisté varují, že by to mohlo ohrozit roli Jordánska jako spoluorganizátora velkého summitu o uprchlících, který se má tento měsíc konat v New Yorku.
Asi čtyři z pěti uprchlíků, kteří přežívají v otevřené poušti, jsou ženy a děti.
Přes hranici není dovoleno dovážet žádnou humanitární pomoc ani potraviny a nepravidelné dodávky vody nestačí pro lidi, kteří jsou drženi v poušti při teplotách dosahujících 50 stupňů Celsia. Žádná voda není k dispozici pro hygienické účely.
Někteří lidé si vykopali díry do země, protože se jinak nedokáží ochránit před pravidelnými písečnými bouřemi. Jednu osadu těchto uprchlíků v červenci vybomardovala ruská letadla.
Podrobnosti v angličtině ZDE
Vytisknout20.9. 2016
15.9. 2016
V až padesátistupňových teplotách bez vody a potravin je v pouštní oblasti na syrsko jordánské hranici zadržováno 75 000 syrských uprchlíků. Už dva měsíce nemají přístup k humanitární pomoci. Lidé trpí a někteří umírají na léčitelné choroby, pr...